بیماری سفلیس ازگروه بیماریهای آمیزشی و مسری می‌باشد. این بیماری سبب از بین رفتن گسترده بافت بدن می‌شود. در رابطه با شناخت و علائمی که این بیماری از خود به نمایش می‌گذارد باید گفت : متأسفانه علائم این بیماری شباهت زیادی به دیگر بیماریها دارد. در این بیماری علاوه بر دستگاه تناسلی، پوست و دستگاه عصب مرکزی نیز درگیر هستند و ممکن است سه ماه طول بکشد تا عوارض بیماری ظاهر شود.بقیه درادامه مطلب...

زکات علم درنشرآن است.امام علی(ع)

s

 


هشدار دولت چین در مورد گسترش بیماری سفلیس

رشد اقتصادی چین به گسترش روسپیگری در شهرهای بزرگ این کشور کمک کرده است

روسپیگری در چین

دولت چین یک بار دیگر در مورد گسترش بیماری سفلیس در کشور هشدار داده و می گوید این بیماری اکنون به صورت یکی از پنج بیماری مهم عفونی در چین درآمده است.

وزارت بهداشت چین اعلام کرده که تنها در ماه مه گذشته، بیش از سی هزار مورد تازه ابتلا به بیماری سفلیس دیده شده و دو نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند.

بنا بر این آمار شمار مبتلایان به بیماری سفلیس در چین، در یک سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

شمار نوزادانی که بیماری سفلیس از مادرشان به آنان منتقل شده به نحو نگران کننده ای در این کشور افزایش یافته تا آنجا که در فاصله سال های 2003 تا 2008، از هر صدهزار نوزادی که در چین متولد شدند، 57 نوزاد مبتلا به این بیماری بودند.

s

در مقاله ای که در یک نشریه پزشکی بریتانیایی در همین باره در ماه گذشته چاپ شد، نوشته شده بود که در هر ساعت یک نوزاد مبتلا به بیماری سفلیس در چین متولد می شود. این بیماری از مردان مبتلا به سفلیس به همسرشان منتقل شده و سپس از طریق مادر به جنین انتقال یافته بود.

بیماری سفلیس که یک بیماری مقاربتی است و از طریق روابط جنسی منتقل می شود، پنجاه سال قبل در چین تقریبا ریشه کن شده بود.

مسئولان بهداشت چین، بروز دوباره این بیماری را ناشی از رشد اقتصادی می دانند که سبب جابجایی مردم و نیز گسترش روسپیگری در کشور شده است.

s

با وجود این که روسپیگری در چین حرفه ای غیر قانونی است معهذا در شهرهای بزرگ این کشور زنان روسپی، به کار اشتغال دارند.

روزنامه رسمی چین تعداد زنان روسپی این کشور را 6 میلیون نفر اعلام کرده ولی منابع مستقل رقم واقعی را دو برابر رقم رسمی می دانند.

علاوه بر این از آنجا که این بیماری یک ننگ اجتماعی در چین محسوب می شود، بسیاری از مبتلایان به سفلیس از مراجعه به پزشک خودداری می کنند

بیماری سفلیس که یک بیماری عفونی است چنانچه در مراحل اولیه تشخیص داده شود با مصرف آنتی بیوتیک به سهولت قابل درمان است ولی چنانچه معالجه نشود می تواند به فلج شدن، نابینایی و حتی مرگ بیمار منجر شود.

از هنگام کشف پنیسیلین، در هیچ کشوری مانند چین یک چنین افزایش سریع تعداد مبتلایان به سفلیس، مشاهده نشده است.

منبع:سایت بی بی سی