خطرات مبایل برای زنان باردار(امیدوار) یا حامله دار

زنان باردار موبایل استفاده نکنند

هنگام بارداری ، موبایل خاموش

mibol

امواج موبایل بیشترین آسیب را به مادران باردار و کودکان می‌رساند، آنچه تاکنون مشخص شده این امواج بی ضرر نیستند و در سلولهای در حال رشد مثل جنین بسیار اثر گذار بوده و خطرناک هستند.

 

دکتر رضا نفیسی در گفت‌وگو باایسنا ‌اظهار کرد: امواج موبایل از نوع الکترومغناطیس هستند که بصورت طبیعی در طبیعت و یا بصورت مصنوعی توسط انسان‌ها ساخته می‌شوند.
وی ضمن تقسیم بندی و تنوع امواج به امواج خورشید، لوازم الکترونیکی بی سیم، مخابرات، اشعه
x
، اشعه مایکروفر و موبایل افزود: این امواج بر حسب فرکانس و طول موج خصوصیات خاص را دارا بوده و بر سلامتی انسان تاثیراتی دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد:‌ امواج موبایل بالای
۹۰۰
مگاهرتزاست که بررسی‌های بسیاری نشان داده‌اند که مضراتی برای سلامتی انسان دارند ولی هیچ کدام به اثبات نرسیده است و همچنان در خصوص مضرات آن تحقیقات گسترده ای در حال انجام است.
دکتر نفیسی با بیان اینکه این امواج بیشترین ضرر را برای مادران باردار و کودکان می‌تواند داشته باشد، تصریح کرد: آنچه تاکنون مشخص شده آن است که این امواج بی ضرر نیستند و در سلولهای در حال رشد مثل جنین بسیار اثر گذاشته و خطرناک هستند.
وی افزود: امواج موبایل و سایر امواج در سلول‌هایی که در حال تقسیم هستند تاثیر گذاشته و
DNA
بیمار را تغییر می‌دهند و در نتیجه منجر به انتقال ژن به نسل‌های بعدی می‌شود که باید گفت هیچ کدام از این نظریه‌ها به اثبات نرسیده است.
دکتر نفیسی توصیه کرد: کودکان و مادران باردار حتی‌الامکان از موبایل کمتر استفاده کنند و توصیه می‌شود که در فاصله یک متری از بدن قرار گیرد.
وی با بیان این که بهتر است زنان باردار در مواقع غیر ضروری تلفن همراه خود را خاموش کنند، افزود:‌ زیرا تا زمانی که موبایل روشن است و حتی فرد صحبت نمی‌کند امواج از خود ساطع می‌نماید.
وی همچنین تاکید کرد: بهتراست در فضای آزاد از تلفن همراه استفاده شود، ‌در مکانهایی مانند داخل ماشین که اطراف آن دارای فلز است نباید از تلفن همراه استفاده کرد چرا که مضرات آن تشدید می‌شود.

این متخصص رادیولوژیست در پایان توصیه کرد: بهتر است افراد از هندزفری که دارای سیم‌های بلندی است استفاده کنند تا زیان کمتری برای آنها داشته باشد.

زکات علم در نشر آن است.امام علی(ع)

 منبع:سایت پزشکان ایرانhttp://www.pezeshkan.org/?p=13156